Video návod + malý test ochranného skla

Veškerá ochranná skla, která nabízíme v Mobilopolisu, se prodávají v balení společně s příslušenstvím, které je potřeba pro jeho "nalepení" na mobil.

Nejedná se až tak o lepení, jako spíše o přilnutí. Na povrchu skla je již připravená extra tenká vrstva pojícího lepidla, které po přiložení k displeji přilne. Nejedná se o lepidlo, které by časem zatuhlo, proto jej můžete kdykoliv od displeje odlepit a na displeji po lepidle nezůstanou žádné stopy.

Tvrzené sklo stačí pomalu od displeje odlepovat. Snažte se co nejméně při odlepování sklo ohýbat, jinak by mohlo prasknout.

Obsah balení ochranného skla na displej telefonu

  • ochranné tvrzené sklo
  • vlhký hadřík pro odmaštění a očištění displeje
  • suchý hadřík pro vysušení displeje
  • samolepka, pomocí které zbavíme displej prachu a všech dalších nečistot

!!! POZOR !!!

Po vybalení se nesnažte sklo jakkkoli ohýbat nebo s ním jinak kroutit. Jedná se o tvrzené sklo, které má velkou odolnost proti poškrábání a nárazům, ovšem o to méně je pružné. Při ohýbání snadno praskne (není na ohyb stavěné, po nalepení na displej není potřeba, aby sklo bylo ohebné).

Postup pro nalepení ochranného tvrzeného skla na mobil

Samotné sklo má na straně, kterou se lepí na displej, krycí folii - tu sundáme až těsně před nalepením.

Krok 1 - očištění displeje

Nejprve vlhkým hadříkem očistíme telefon od nečistot a otisků prstů. Dejte si na tom záležet, ať Vám pod sklem nezůstane zbytečně otisk prstu.

Krok 2 - vysušení displeje

Suchým hadříkem utřeme a vyleštíme displej. Opět platí - dejte si záležet a dejte pozor, abyste nyní už na displej nesahali.

Po vysušení hadříkem doporučuji nechat pár minut telefon zcela vyschnout, aby Vám náhodou pod sklem nevznikla nějaká mapa.

Krok 3 - odstranění prachu z displeje

Pomocí samolepky očistíme sklo od prachu a jemných částic, které na displeji zůstaly po očištění hadříkem.

To že nejsou jemné částice vidět, neznamená, že tam nejsou. Pod dobrým světlem by se na displeji pod sklem zviditelnily.

Krok 4 - nalepení ochranného skla na mobil

Z ochranného skla sundáme krycí nálepku a opatrně přitiskneme sklo na displej telefonu. Na sklo se snažíme nesáhnout ze strany, kde je nanesené lepidlo. Lepidlo není nikterak silné a nejedná se ani o lepidlo vytvrzovací, proto na umístění skla nemusíte spěchat. Po přitisknutí na displej ještě suchým hadříkem s mírným tlakem vytlačíme případné vzduchové bubliny.

A je hotovo

Někdy mohou pod sklem zůstat bubliny nebo různé mapy. Pokud jste dodrželi celý postup, tyto nedokonalosti by se měly vytratit během prvních dvou dní po nalepení.

Důležitá poznámka:

Lepidlo na skle není vytvrzovací, to znamená, že sklo můžete z telefonu kdykoliv snadno sundat, aniž by zanechalo stopy.